»Pred tapkanjem se je zamašila školjka, brodila sem po dreku - dobesedno. Predvidevam, da tole ne bo kakšno lahko tapkanje,« je začela najino srečanje učiteljica, ki se težav v odnosih loti s tapkanjem.
»Ta otrok … Ta »mul'c« … Ruši notranji mir meni in vsem ostalim,« je predstavila temo tokratnega tapkanja. »Čutim se odgovorno za vse. Kako naj vse to obvladam in jih še kaj naučim? V razredu je veliko tistih, ki potrebujejo dodatno razlago. Če enemu razlagam, je v razredu norišnica. Po uri sem kot cunja …«
»Kako pa se ob vsem tem počutiš?« me je zanimalo.
»Grem skozi navale besa, ko bi kar znorela. Čutim nemoč. Grozno je, da tudi lepa beseda ne zaleže. Nimam vzvoda, da bi kaj pametnega naredila.«
Tapkali sva: ta »frdamani mul'c«, kaj on dela, gunca mizo, me gleda in me ignorira, stopi na stol, se gunca in me gleda, kaj bom naredila, ima tak nor pogled … in tega me je strah.
»Ob tem čutim totalno nemoč, kot da imam zvezane roke. Ne morem dihat'. To je noro, kar dela in ima tak moten pogled. Čutim bes. Kaj naj naredim, da bo že enkrat nehal …!?« Tapkali sva tudi to.
»Sedaj sem se spomnila,« je nadaljevala, »tudi moj sin ima včasih tak nor izraz. Pride mi čisto blizu pred obraz ter me gleda z izbuljenimi očmi.«
Vprašala sem jo, če lahko za te občutke najde kakšno prispodobo.
Odgovorila je: »Kot bi bila privezana na drevo, okrog mene pa ljudožerci. Nemočna sem in ogrožena. Stiska me v prsih. Strah me je, da me bodo pojedli. Ne morem dihati. Kakšni nori pogledi in noro obnašanje …«
Tapkali sva: vidim ta prizor, nori pogledi, noro obnašanje, ne morem nič, pojedli me bodo, ne morem dihat', nemočna sem …, ne morem nič, neham se borit', čutim strah v prsih, strah je rdeča gmota iz želeja, ki spreminja obliko in blokira dih, velika je za dlan.
Med tapkanjem je gmota postala temna in trda ter manjša. Bila je kot kamen z ravnimi, brušenimi ploskvami. Čutila ga je v žlički. Sčasoma je napetost v telesu popustila, kamen je izginil in dih je postal pretočen.
Da sva preverili, kako uspešno je bilo tapkanje, sem jo prosila, da si predstavlja tega »mul'ca«, kako se gunca, jo gleda in se ji smeje. Podoživela je prizor in rekla, da ne čuti ničesar. Pogledala je še po razredu ostale otroke in povedala, da se počuti popolnoma mirna.
»Ta razred imam jutri in bom takoj videla, če tole deluje.« Čez nekaj dni sem jo vprašala, kakšno je stanje »na terenu«.
»O mulcu ... mul'c je, kakršen je ... pomembneje se mi zdi, da ne čutim več, da me hoče raznesti ob njegovih neumnostih, da se ne tresem, ko grem v razred in da iz razreda ne pridem poponoma izčrpana.«
Očitno nama je uspelo, da sva skupaj odmašili neko čustveno kanalizacijo.
***********************************************************
Ali si že kdaj razmišljala, da bi shujšala? Mogoče v trgovini, ko si pomerjala kakšen nov kos garderobe? Ali ko si se zagledala v ogledalu, ki ga nisi vajena? Ali ko si se videla na posnetku?
Jaz sem že davno nazaj ugotovila, da me razmišljanje o hujšanju spravlja v tak stres, da se v kratkem zredim za dva ali tri kilograme. Zato rajši ne razmišljam o tem. Da pa bi si napisala cilj, da bom shujšala XY kilogramov, to je pa že ultra velik stres. O, ne. Ne bom …
Zato smo 1.2. tapkale ravno to. Stres, ki ga začutimo, ko se odločamo …, in potem končno odločimo in zavežemo nekemu cilju. O, jaaaa, oglasil se je stres, ki smo ga nakopičile v sebi na račun vseh mogočih ciljev, ki jih (še) nismo dosegle. Tapkale smo občutke ujetosti, omejenosti in nesvobode. Prav slabo mi je bilo.
Potem pa se je vsaka udeleženka vprašala, kakšna omejujoča prepričanja ima glede tega, kako bo to osvobajanje od teže potekalo. »Ne bo mi uspelo. Nikoli ne bom shujšala. Težko bo. To je eno samo trpljenje in odrekanje. Mučno bo. Nikoli ne vztrajam. Tole bo trajalo le kratek čas.« Vsaka je tapkala svoje in čutile smo, kako se topi teža teh prepričanj.
Če bi tudi ti rada odložila težo čustev in prepričanj, vabljena, da tapkaš z nami v živo ali ob posnetku.
Vsak torek in četrtek ob 20:00 tapkamo za MANJ (čustvene) TEŽE IN VEČ LJUBEZNI DO SEBE. Skupina bo odprtega tipa, kar pomeni, da se nam lahko pridružite kadarkoli. Za tiste, ki se nam ne morete pridružiti v navedenih terminih, bodo na voljo posnetki.
Cena delavnice je 50€ mesečno in velja za tekoči mesec. V kolikor se nam pridružite sredi meseca, boste prejeli posnetke zamujenih srečanj. Plačilo lahko izvedete s klikom na povezavo: https://buy.stripe.com/fZe16PgdY6SLacwbIK
Po izvedenem plačilu dobite vabilo v Zoom webinar, kamor se je potrebno registrirati. Vidimo se vsak torek in četrtek ob 20:00 na povezavi, ki jo boste prejeli po mailu. Dan po delavnici boste avtomatsko prejeli še mail s povezavo na posnetek.
***********************************************
***********************************************
Priporočam, da na lastni koži izkusite individualno tapkanje. Tapkanje poteka po video povezavi. Cenik na: www.notranjaharmonija.si Pišite mi na: berta.rebol@gmail.com, fb ali pošljite SMS na 040 516 280. BERTA, NAPIŠI MI, PROSIM, KAJ NAJ TAPKAM. |
Z nakupom Spletne EFT delavnice boste dobili dostop do šestih posnetkov, na katerih vam skupaj s Katjo Drobež predstaviva, kaj je tapkanje ter kako poteka osnovni postopek. |
Skupaj z nama lahko tapkate, da izboljšate globino vdiha, zmanjšate ali v celoti odpravite bolečino ali telesno nelagodje in odvisnost ali navezanost na neko snov, dejavnost ali živo bitje. Razloživa vam tudi, kako tapkati neprijeten spomin, da sprostite neprijetna čustva, ki se ob tem prebudijo, pa tudi če je od dogodka minilo nekaj ur ali nekaj let. https://www.notranjaharmonija.si/#delavnica |
Več o EFT dogodkih po Sloveniji najdete na http://eftnovice.blogspot.com/ |
Lep pozdrav, |
Berta Rebol, Notranja harmonija s.p., 040 516 280 |
UČITELJICA, IZVAJALKA EFT |
"Vedno manj je tega, kar verjamem, in vedno več je tega, kar čutim." |
Ni komentarjev:
Objavite komentar